Quatro

Quatro je obchodnou značkou spoločnosti Consumer Finance Holding, a.s. Táto spoločnosť je na Slovensku známa vďaka systému splátkového predaja, ktorí môžu zákazníci využiť vo viac ako 8000 obchodoch po celom Slovensku. Pre svojich klientov spoločnosť pripravila jedinečný a rýchly spôsob nakupovania na splátky len prostredníctvom občianskeho preukazu a striebornej karty tejto značky, ktorá jej majiteľom umožní nakupovať až do výšky 5000 €, ak však poskytnete potvrdenie o výške príjmu manžela či manželky, môžete využiť nákupy na splátky až do hodnoty 7000€. Táto karta sa vďaka masívnej televíznej kampani teší obrovskej popularite. Vedeli ste, že s vďaka striebornej karte môžete nakupovať aj s nulovou akontáciou a bez ručiteľa?


Ako si podať žiadosť o zriadenie striebornej karty
a) ak ste zamestanec - budete musieť predložiť potvrdenie o výške príjmu od Vášho zamestnávateľa, ktoré nesmie byť staršie ako jeden mesiac. Na tento účel musíte použiť toto tlačivo. Ďalej budete musieť predložiť doklad, ktorý potvrdzuje adresu Vášho trvalého bydliska a Vaše meno (stačí faktúra za telefón, elektriku, plyn alebo výpis z bankového účtu). Taktiež si prichystajte občiansky preukaz a ďalší doklad totožnosti (napríklad pas alebo vodičak, rodný list....) Ak máte záujem o nákup na splátky len do výšky 1000€, získate ho aj bez dokladovania.
b) ak ste SZČO - podmienky sú rovnaké ako pre zamestnancov, ale bude sa od Vás navyše vyžadovať predloženie živnostenského listu a miesto potvrdenia o výške príjmu od zamestnávateľa musíte preukázať daňové priznanie za posledný rok (s kladným výsledkom hospodárenia)
c) ak ste poberateľom dôchodku - prekladáte rovnaké dokumenty ako zamestnanci a potvrdenie o výške starobného dôchodku zo Sociálnej poisťovne

logo Quatro
Samozrejme, môžete uskutočniť aj komplikovanejší nákup na splátky, bez striebornej karty.  Napríklad: vybrali ste si notebook v hodnote 500€, s akontáciou (prvou platbou, ktorú uskutočníte v hotovosti 75€). Pri týchto údajoch vychádza priemerná ročná percentuálna miera nákladov na 46,52%. Celkové náklady na získanie úveru vo výške 425 € sú teda 125€. Ako je možné vidieť z týchto údajov, nákup na splátky nie je veľmi výhodný, preto sa možno oplatí počkať, dokým si peniaze na kúpu daného tovaru našetríte a ktovie, možno za ten čas bude aj v akcii:)
Ak si chcete prepočítať výšku splátky a celkové náklady pre Vami zadané vstupné údaje, použite Quatro kalkulačku, ktorú nájdete na tomto odkaze. Doba splácania sa pohybuje od 6 mesiacov do 5 rokov.

Ďalším produktom tejto spoločnosti sú Quatro pôžičky, ktoré sú vhodné na financovanie čohokoľvek a poskytujú sa štandardne do výšky 4000 €
Plusy
  • jednoduchosť a pohodlie –  nemusíte sa vybrať na pobočku a zdĺhavo pôžičku vybavovať. Stačí, ak si z pohodlia domova vyplníte online formulár, ktorý sa nachádza na oficiálnej stránke, zadáte požadovanú sumu a požadovanú dobu splácania. Prehľadná online kalkulačka Vám vyráta mesačnú splátku a ročnú percentuálnu mieru nákladov
  • rýchlosť vybavenia –  peniaze môžete mať k dispozícii už za 48 hodín.
  • splatnosť si môžete ľubovoľne nastaviť podľa Vašich možností splácania. Maximálna doba splatnosti je 5 rokov
Nevýhodou je vysoká ročná percentuálna miera nákladov, ktorá závisí od doby splácania a výšky požičanej sumy.