Cofidis pôžička

Pôvodom franzúzska spoločnosť COFIDIS je poskytovateľom úverov a pôžičiek na diaľku už od roku 1985. V tejto oblasti má firma bohaté skúsenosti a veľa spokojných klientov, nakoľko poskytujú flexibilné pôžičky, ktoré sa prispôsobia finančným možnostiam klienta pôžičku splácať. Klient si tak samostatne vyberie výšku mesačnej splátky v závislosti od jeho rozpočtu a výšky úveru. Na Slovensku začala spoločnosť svoje pôsobenie v roku 2004, a od tejto doby sa jej podarilo získať popredné postavenie v rebríčku nebankových subjektov.

logo_cofidis
Vybavenie úveru z Cofidisu je jednoduché, všetko vybavíte cez internet alebo telefonicky. V prípade, že ešte nie ste ich klientom, stačí sa spojiť s jedným z finančných poradcov, kedykoľvek počas pracovných dní od 8.00 – 20.00 na telefónnom čísle 0232 220 120. Po telefonickom rozhovore s finančným poradcom, resp. pri online žiadosti si môžete zvoliť výšku pôžičky, ktoré sa pohybuje od 500 – 5000€. Veľkou výhodou je online kalkulačka, ktorá sa nachádza na webovej stránke, okrem štandardného vypočítania úroku, mesačnej splátky a ročnej percentuálnej miery nákladov, má aj jednu vynikajúcu funkciu navyše - posudzuje, aká je maximálna výška úveru ktorú môžete dostať. Posudzuje totižto čistý mesačný príjem a mesačné výdavky a na základe toho rozhodne o výške úveru. Maximálna suma, ktorú Vám spoločnosť schváli je spravidla vo výške 33% Vášho celkového príjmu, je to z toho dôvodu, aby tento úver nenarušil Vás rozpočet a aby ste mohli dlh pohodlne splácať bez väčšieho obmedzovania.

Pri tomto úvere nebude musieť dokladovať na čo ste finančné prostriedky použili, nakoľko je bezúčelový. V prípade, že budete chcieť pôžičku predčasne splatiť, spoločnosť umožňuje aj predčasné splatenie – a bez poplatkov! No a ako dlho bude trvať kým dostanete peniaze na účet? Peniaze budete mať na účte do 48 hodín od podpísania úverovej zmluvy.

Táto spoločnosť, nakoniec ako každá iná radí klientom poistenie úveru proti neschopnosti splácať. Tu si treba uvedomiť, že poistenie úveru je predovšetkým výhodné pre veriteľa, nakoľko nič nestratí, v prípade, že by ste pôžičku nemohli splácať. Poistenie však mesačné splátky poriadne predraží, takže si treba zvážiť, či Vám to naozaj stojí za to. Ak ste si úplne istý, že pôžičku budete vedieť splácať, tak je poistenie zbytočný ďalší náklad. Ako pri každom úvere, mali by ste si uľahčiť jeho splácanie inkasom, aby ste sa nedostali do omeškania a aby ste si zbytočne nezvyšovali náklady platením poplatkov za omeškanie platby. Ak si zriadite v prospech Cofidisu inkaso, budete mať istotu, že sa nedostanete do omeškania a navyše si tým ušetríte veľa času a starostí. Číslo bankového účtu na ktoré môžete posielať splátky je VUB banka - 2304251/0200

Nevýhodou Cofidis pôžičky je vysoký úrok, ak si napríklad požičiate 1000 €, s dobou splácania 40 mesiacov a výškou mesačnej splátky 40 €, nakoniec budete musieť okrem požičaných 1000€ zaplatiť aj 633,87 € navyše ako odplatu za poskytnutie úveru. Výška ročnej úrokovej sadzby tak vychádza pri tejto sume na 36,00%, čo je však najvyššia hranica. Najnižšia ročná úroková sadzba 13,90 % vychádza ak si vezmete úver na 650 € s dobou splatnosti 11 mesiacov.

Pre koho je určená?
  • pre zamestnancov so stálym príjmom
  • pre ženy na MD
  • pre dôchodcov
  • pre podnikateľov s kladným hospodárskym výsledkom
  • občan starší ako 18 rokov s preukázateľným príjmom
Čo budete potrebovať na vybavenie?
  • potvrdenie o výške príjmu, alebo daňové priznanie (v prípade že podnikáte)
  • bankový výpis
  • 2 doklady totožnosti
Aké sú Vaše skúsenosti s firmou Cofidis?  Podeľte sa so svojím názorom v diskusii.

Žiadne komentáre: