Pohotovosť pôžička

Spoločnosť POHOTOVOSŤ, s. r. o. (lepšie známa pod názvom Pôžičkáreň) sa zaoberá poskytovaním krátkodobých úverov a v tejto oblasti sa stala jednou z najznámejších spoločností na slovenskom trhu. Krátkodobé úvery poskytuje ako fyzickým osobám, tak aj živnostníkom prostredníctvom rozsiahlej siete pracovníkov a kontaktných pobočiek, takzvaných Pôžičkární. (pobočky sa nachádzajú v Bratislave, Banskej Bystrici, Trnave, Nitre, Trenčíne, Žiline, Lučenci, Prešove, Spišskej Novej Vsi a v Košiciach). Hlavné sídlo je v bratislavskom starom meste na ulici Pribinova 25.  Firma nie je na trhu nebankových subjektov žiadnym nováčikom, na Slovensku pôsobí už viac ako desať rokov. V prípade, že potrebujete preklenúť krátkodobý nedostatok finančných prostriedkov,  môžete zvážiť aj ponuku od tejto spoločnosti. Aké sú pre a proti tejto firmy a na či si treba dať pozor?

Charakteristika úveru
Pôžičkáreň poskytuje bezúčelové nebankové úvery od 100 do 4500€. Poskytovanie pôžičiek je však rozdelené do jednotlivých fáz. V prípade, že žiadate spoločnosť Pohotovosť o pôžičku prvý krát, môžete si požičať len od 100 – 600€. Následne, pokiaľ úver klient riadne a včas splatí, získava nárok na druhú fázu, kde má možnosť získať úver do 1000€. V tretej fáze si môže klient požičať až do 1600 €, v 4-tej do 3500€ a v poslednej, piatej fáze 4500€. Všetky fázy čerpania úveru sú bez ručiteľa a bez ručenia. Výhodou "Pôžičkárne" je rýchlosť, s akou posúdia a vybavia žiadosť. Schválenie trvá len niekoľko minút a ak spĺňate podmienky, tak Vám budú prevedené finančné prostriedky na Váš osobný účet ešte v ten istý deň. (za predpokladu, že stihnete vyplniť a odoslať žiadosť do 12.00 hodiny).

Slabou stránkou, oproti konkurenčným firmám je krátka doba splatnosti, ktorá je minimálne dva mesiace, maximálne však jeden rok. Ďalším mínusom sú vysoké administratívne poplatky a úroky. Výška poplatku sa nedá vyjadriť percentuálne pre všetky pôžičky, určuje sa podľa toho, akú výšku úveru a dobu splácania si zvolíte, a to podľa pevne stanovených tabuliek. Uveďme si aspoň príklad: Požičiate si 1400€ na 12 mesiacov, online kalkulačka Vám vypočíta mesačnú splátku vo výške 229 €, celkové náklady sa tak vyšplhajú 1348 €, to znamená, že úver preplatíte dvojnásobne!
Podmienky pre poskytnutie
Ak ste zamestnaný, budete potrebovať potvrdenie od zamestnávateľa o výške príjmu a kópiu pracovnej zmluvy. V prípade, že ste podnikateľ, budete musieť predložiť kópiu daňového priznania a živnostenského listu. Ak ste na dôchodku, tak si pripravte kópiu dôchodkového výmeru. Vo všetkých troch prípadoch je potrebné preukázať adresu trvalého bydliska.

Záver a naše doporučenie
Podľa nášho názoru sú Pohotovosť pôžičky enormne drahé, úver vo väčšine prípadov preplatíte dvojnásobne. Možno by stálo za úvahu poobzerať sa po lacnejších nebankovkách, akými sú Cetelem, Home Credit alebo Quatro.
A aký je Váš názor? Podeľte sa s nami o Vaše skúsenosti s touto spoločnosťou, či už pozitívne alebo negatívne odoslaním komentára nižšie.

Žiadne komentáre: